Do czego służy reling kuchenny? Co możesz na nim powiesić?

W kuchni siłą rzeczy pewnie przechowujesz na co dzień bardzo wiele różnych przedmiotów. Muszą się w niej znaleźć przybory do gotowania, noże, doniczki z ziołami czy pojemniki z przyprawami. Jeżeli jesteś szczęściarzem i masz naprawdę dużą kuchnię, to szybko możesz je schować do szafki kuchennej lub do szuflady. Jednak nawet taki luksus ma pewne minusy. Chociaż w ten sposób zachowujesz perfekcyjny porządek, to niektóre akcesoria kuchenne zwyczajnie dużo wygodniej jest mieć pod ręką. Szczególnie, jeżeli dużo gotujesz i cały czas po coś sięgasz. Wtedy nawet w dużym pomieszczeniu niezwykle przydatne mogą okazać się wykonywwany przez naszą firmę reling kuchenny.

Relingi kuchenne

Reling Kuchenny RMK 40/15 Reling Kuchenny RMK 40/15
Producent: Trendy Chata
Cena:

129,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RKK 40/18 Reling Kuchenny RKK 40/18
Producent: Trendy Chata
Cena:

139,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RMK 40/22 Reling Kuchenny RMK 40/22
Producent: Trendy Chata
Cena:

139,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RKK 60/18 Reling Kuchenny RKK 60/18
Producent: Trendy Chata
Cena:

169,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RMK 60/15 Reling Kuchenny RMK 60/15
Producent: Trendy Chata
Cena:

159,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RKK 80/18 Reling Kuchenny RKK 80/18
Producent: Trendy Chata
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RMK 60/22 Reling Kuchenny RMK 60/22
Producent: Trendy Chata
Cena:

169,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RMK 80/22 Reling Kuchenny RMK 80/22
Producent: Trendy Chata
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej
Reling Kuchenny RMK 80/15 Reling Kuchenny RMK 80/15
Producent: Trendy Chata
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej

Reling kuchenny – co to takiego?

Słowo "reling" ma bardzo wiele znaczeń. Zaczynając od tego pierwotnego w postaci specjalnej listwy na podkładzie statku, przez bagażnik na dachu samochodu, aż po relingi w kuchni lub w łazience. W tym artykule skoncentrujemy się na relingach kuchennych.

Relingi kuchenne to stalowe lub drewniane drążki. Ich standardowe miejsce w kuchni to nad wiszącymi szafkami. Do relingu zawiesza się haczyki. Możesz na nich wieszać różnorodne przybory kuchenne, takie jak łyżki, cedzaki, kuchni. Reling kuchenny jest nie tylko praktyczny, ale też dekoracyjny. Może określać cały styl kuchni.

My pragniemy Ci dzisiaj zaproponować relingi kuchenne miedziane. Wykonujemy je ze szczególną starannością. Chociaż najbardziej nawiązują one do stylu retro, czy vintage, to równie dobrze będą komponowały się ze stylem retro, loftowym czy nowoczesnym. Musimy szczerze przyznać, że relingi kuchenne miedziane są wyjątkową dekoracją w pomieszczeniu.

reling kuchenny

Religi kuchenne – jakie jest ich zadanie?

Relingi kuchenne są wykorzystywane do przechowywania przyborów kuchennych, przypraw oraz różnego rodzaju akcesoriów. Są odpowiednie do zawieszenia na ścianie. Dzięki temu, wszystko, co często jest Ci potrzebne w czasie gotowania w domu, będziesz miał zawsze pod ręką. Dodatkową, niezaprzeczalną zaletą relingów kuchennych, jest to, że pozwolą Ci zaoszczędzić całkiem sporo miejsca w kuchni. Inaczej te wszystkie przedmioty musiałbyś trzymać na blacie kuchennym. To jest bardzo duże utrudnienie, gdy jesteś posiadaczem niewielkiej kuchni w bloku. Relingi kuchenne są również świetnym sposobem na to, żeby bez większego wysiłku utrzymać porządek w kuchni. Paradoksalnie, im mniejsze pomieszczenie, tym trudnej jest o niego dbać. Na relingu kuchennym możesz powiesić pojemniki, przybory lub przyprawy, które będą stanowiły dodatkową dekorację w Twoim domu.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz relingi kuchenne w bardzo wielu rozmaitych rozmiarach. Standardowy wymiar relingu kuchennego to od 40 centymetrów do 80 centymetrów mogą się one również różnić średnicą miedzianej rurki. Im grubsza rurka, tym więcej akcesoriów będziesz mógł na niej bezpiecznie powiesić. To od Ciebie zależy, czy wolisz mieć w kuchni krótszy, czy dłuższy reling. Najpierw na spokojnie zastanów się, co dokładnie chcesz na nim powiesić. Dobrym pomysłem jest również powieszenie obok siebie dwóch relingów kuchennych. Właśnie tak stworzysz jeden, długi reling kuchenny, na którym zmieści się dosłownie wszystko, czego potrzebujesz do codziennego gotowania. Relingi kuchenne, które są wykonywane z miedzi charakteryzują się bardzo dużą odpornością na złamanie pod ciężarem przyborów kuchennych i rdzewienie. Możesz również wieszać relingi kuchenne w dwóch rzędach. Zaoszczędzisz dzięki temu całkiem sporo miejsca na blatach w aneksie kuchennym.

Reling kuchenny – gdzie najlepiej powiesić?

Zamontowanie dostępnego w naszym sklepie internetowym relingu kuchennego jest naprawdę proste. Na pewno sobie z tym poradzisz. Wystarczy, że przymocujesz drążek do ściany. W przesyłce od nas dostaniesz wszystkie niezbędne elementy montażowe. Na jakiej wysokości powinieneś zamontować reling kuchenny? To zależy od tego, jak urządzona jest Twoja przestrzeń kuchenna. Reling kuchenny możesz przymocować pod szafkami wiszącymi. Wtedy nazywa się go relingiem podszafkowym. Ważne jest to, żeby akcesoria kuchenne nie miały bezpośredniego kontaktu z blatem. W przeciwnym razie będą Ci one zwyczajnie przeszkadzały w przygotowywaniu posiłków. Równie dobrze relingi kuchenne możesz zawiesić nad ścianie obok szafek wiszących. Wtedy całkowicie oszczędzasz przestrzeń na blacie. Wszystko zależy od tego, ile masz miejsca w kuchni i jakie są Twoje indywidualne upodobania, potrzeby.

reling kuchenny

Relingi kuchenne – dlaczego warto wybrać te wykonane z miedzi?

Kuchnia jest miejscem wilgotnym. Ciągle się w niej coś gotuje lub zmywa. To sprawia, że występujące w niej elementy wyposażenia są wyjątkowo podatne na rdzewienie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby relingi kuchenne wytrzymały próbę czasu, to wybierz takie wykonane z miedzi. Ten materiał nie tylko bardzo ładnie się prezentuje, ale również jest wyjątkowo odporny na rdzę.

Zachęcamy Cię do obejrzenia i zamówienia relingów kuchennych oraz haczyków do nich, w naszym sklepie internetowym!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl